اخبار
 
کارگاه آموزشی آیین نگارش حقوقی و دادرسی کاربردی در دانشگاه پیام نور سروستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور سروستان، کارگاه تخصصی ، آموزشی آئین نگارش حقوقی و دادرسی کاربردی با محورهای: نحوه تحریر شکایات نامه، دادخواست، اظهارنامه، اعتراض به آراء دادگاه ها و لایحه دفاعی در دانشگاه برگزار شد.
حسینی مدرس کارگاه بیان داشت: در قانون آیین دادرسی مدنی که بعنوان تضمین کننده حقوق خوانده می شود ، شیوه اقامه دعوا و مراحل رسیدگی و صدور رای و اجرای حکم مشخص شده وچه بسا دادخواستی پس از چند سال با یک ایراد شکلی از دور رسیدگی خارج می شود لذا ضرورت دارد که بعنوان یک کارشناس حقوقی، وکیل ، دانشجوی حقوق ، قاضی و … در تنظیم دادخواست دقت لازم را داشته باشیم .
وی با بیان اینکه در مجموعه اداری نیز نگارش صحیح یک نیاز و ضرورت اجتناب ناپذیر است افزود: توقع مردم و اربابان رجوع در ادارات این است که اقدامات اداری و مکاتبات آنها صریح و شفاف و روشن و از همه مهمتر در چارچوب وظایف اداری آنها باشد تا هم از سرگردانی مراجعین جلوگیری و هم وقت مردم بیهوده تلف نگردد .
حسینی در ادامه توضیحات مفصلی در خصوص موارد مهم در نگارش و نحوه مکاتبات حقوقی ارائه دادند و شرکت کنندگان در این کارگاه با نوع مکاتباتی که باید صورت گیرد آشنا شدند .
بحثهای علمی و اجتماعی حقوقی میان مدرس کارگاه ودانشجویان ، بازدید مسوولین و بخصوص حضور ریاست محترم دانشگاه در محل کارگاه و تقدیر از استاد و مدرس کارگاه ، اداره نسبتاً مطلوب کارگاه ( از نظر زمان بندی و نظم و ترتیب و…) از طرف برگزار کنندگان و ارائه گواهی شرکت در کارگاه از جمله نکات مثبت این دوره بود .

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما